BMR nustatyti pokyčiai, susiję su OA pažeidimu kelio sąnaryje

Kaip jau minėta 2 knygos skyriuje, BMR tyrimas leido geriau suprasti in vivo vykstančius patologinius OA pokyčius. Per mokslinius tyrimus BMR vaizdais nustatyti šie patologiniai pokyčiai susiję su kelio sąnario skausmu:

  • sinovijitas (pvz., sinovijos hiperplazija) ir efuzijos (išsiliejimai)
  • kaulų čiulpų pažeidimai
  • periartikuliniai (aplink sąnarį esantys) pažeidimai

Sinovijitas ir efuzijos. Echoskopinėmis studijomis nustatytas ryšys tarp skausmo ir efuzijų OA pažeistame kelio sąnaryje. Tuo tarpu artroskopinėmis studijomis (kurios nuo echoskopinių skyrėsi vizualizavimo galimybėmis) šio ryšio nenustatyta. Neabejojama, jog tolesni moksliniai tyrimai bandant tobulinti diagnostinius metodus ir sinovijito gydymą (o kartu ir skausmo mažinimą) yra labai svarbūs.

Kaulų čiulpų pažeidimai. Daug metų buvo manoma, kad pokremzlinis kaulas yra skausmo šaltinis OA pažeistame sąnaryje. Tačiau tuo suabejota, kai naujais vaizdiniais metodais buvo aptikta didelių kaulų čiulpų edemos pažeidimų ir nustatytas šių pažeidimų ryšys su skausmu.

Periartikuliniai (esantys aplink sąnarį) pažeidimai. Periartikuliniams pažeidimams priklauso žąsies tepalinio maišelio uždegimas (angl. anserine bursitis) ir iliotibialinis sindromas (angl. iliotibial band syndrome), kurie taip pat susiję su kelio sąnario skausmu. Manoma, jog dalis ligonių, kurie junta kelio sąnario skausmą, tačiau rentgeno nuotraukose patologinių pokyčių nėra, turi periartikulinių pažeidimų. Tai būtina atminti, norint atlikti kruopštų klinikinį ligonio ištyrimą.